Huivittaa

Huivittaa

Moi!

Tovi on vierähtänyt edellisestä postauksesta. Loppuvuosi ja vuoden ensimmäisetkin päivät ovat menneet sairastellessa. Jouduin marraskuussa vielä toisen kerran sairaalaan. Viime vuosi oli terveyteni kannalta melkoinen katastrofi. Enpä juuri tervettä päivää nähnyt. Toivotaan tästä vuodesta parempaa.

Tänään valmistui sininen ruusuhuivi. On näissä kukkahuiveissa melkoinen homma ja lankaakin menee aika paljon. Huivit ovat uniikkeja, käsin virkattuja.

Kaikki nämä ruusuhuivit löytyvät Kukkaiselämää-kaupasta, mikäli kiinnostuit.

Miten sinulla on lähtenyt tämä vuosi käyntiin. Teitkö uudenvuoden lupauksia?

Hyvää viikonloppua.

4 thoughts on “Huivittaa

  1. Toivottavasti tämä vuosi on parempi terveyden kannalta. Uskon että tuollaisessa huivissa on tosi paljon näprättävää, mutta tulos palkitsee vaivan. Vuosi on lähtenyt käyntiin lumitöiden merkeissä. Yhtään uudenvuodenlupausta en ole tehnyt.

  2. Kiitos, sinulle Satu toivon ja toivottelen edellistä parempaa ja terveempää vuotta!

    En ole koskaan tehnyt uudenvuoden lupauksia.

    Miten kauniita ruusuhuiveja käsissäsi onkaan syntynyt 🙂 Aikaa ja lankaa on mennyt, mutta tulos on viehättävä.
    Sirpa

Ilahdun kommenteista. Kiitos, kun kommentoit!

Back to top